У “мордорській цитаделі” відбудеться “особлива пасхальна служба” на честь Дня Перемоги

Одіозний Головний храм Збройних сил РФ, відомий унікальним поєднанням російської імперської ідеї, шаблонів радянської пропаганди та релігійних забобон вже прозвали “Мордорською цитаделлю”. Восьмого травня там анонсують “особливе пасхальне богослужіння” на честь 76-ї річниці так званої “перемоги у Великій Вітчизняній війні”.

В найкращих традиціях російсько-радянського православ’я, у храмовому комплексі відбудуться, разом зі спеціально вигаданою церковною службою, військово-історична реконструкція травневих боїв 1945 року, а також концерт Центрального академічного театру  Російської Армії та Двічі Червонопрапорного Академічного ансамблю пісні й танці ім. О.В.Алєксандрова.

У прес-релізах РПЦ та Міноборони РФ не згадується про зміст “особливої пасхальної служби”. Зазначимо, що на відміну від Воскресіння Христового, РПЦ не варто плекати надію на воскресіння 64  хористів та балалаєчників ансамблю Алєксандрова, що загинули в грудні 2016 р.  в авіакатастрофі, маючи намір розважити особовий склад російського окупаційного контингенту в Сирії.

Храм містить також мозаїку, присвячену загарбанню Криму,  сюжет якої демонструє “вдячних громадян”, що тримають транспарант “Навеки с Россией”. На мозаїці за проєктом мали бути розміщені портрети Путіна, Шойгу і Сталіна, але через реакцію громадськості у фінальному варіанті їх прибрали.