Президент України Володимир Зеленський попереджає, що війна Путіна може поширитися на територію НАТО – CBS News

Зеленський попереджає, що Путін “дуже швидко” перенесе війну Росії на територію НАТО, якщо його не зупинити – CBS News

За словами Зеленського, з приходом весни українські сили змогли стримати агресію Росії протягом найсуворіших зимових місяців.

“Ми стабілізували ситуацію. Це краще, ніж було два або три місяці тому, коли у нас був великий дефіцит артилерійських снарядів, різних видів зброї”, – сказав він. “Ми повністю не бачили великої контрнаступальної операції з боку Росії… В них не було успіху”.

“Нам зараз потрібна допомога”: Зеленський каже, що російська агресія наближається. Але Зеленський визнав, що вторгнення російських військ і їхнє seemingly безкінечне постачання ракет і снарядів знищило “деякі села”.

“У нас не було снарядів, артилерійських снарядів, багато іншого”, – сказав він, наголошуючи, що хоча його війська змогли утримувати росіян у більшості випадків, вони не готові відстояти себе від очікуваної наступної великої російської агресії в наступних місяцях.

Зазначивши, що це очікується наприкінці травня або в червні, він сказав: “Перед цим нам необхідно не тільки підготуватися, не тільки стабілізувати ситуацію, тому що партнери іноді дуже задоволені тим, що ми стабілізуємо ситуацію, але я кажу, що нам зараз потрібна допомога”.

Україна клянеться продовжувати боротьбу з Росією в умовах застою американської допомоги

У тому, що стало нав’язливою артилерійською війною зношування, Росія не тільки має перевагу у вогневій потужності, але й вогнева потужність з більшим досягом.

“У Бахмуті, Авдіївці, Лисичанську і Соледарі і так далі, було дуже важко боротися з ворогом, чий артилерійський снаряд може летіти на відстань більше 20 кілометрів, тоді як наш артилерійський снаряд летить на відстань менше 20 кілометрів”, – сказав він.

З важкоозброєними солдатами, що тримають оберіг на горизонті, ми приєдналися до Зеленського, коли він оглядав свіжо викопані підземні бункери в північному сході України, на околицях міста Суми, в 15 милях від російського кордону. Вся територія перебуває на воєнному стані у відповідь на значне накопичення російських військ впритул до цього кордону і на напади на сусідні села, про що розповів нам Зеленський.

“Зазвичай, коли вони атакують артилерією і знищують села, після цього вони завжди намагаються зайняти ці території”, – сказав він. “Ми не знаємо, що буде завтра. Саме тому нам потрібно готуватися”.

Зеленський про затримку американської допомоги та те, чому Україна потребує її

Він сказав, що найбільше потрібні американські системи Патріот для протиповітряної оборони та більша кількість артилерії. Хоча він вдячний за мільярди доларів підтримки від США, що вже отримала його країна, він сказав, що характер фінансування, який наділяє американський уряд для допомоги Україні, має бути поставлений на місце.

“Десятки мільярдів залишаються в США”, – сказав він. “Будемо чесні, гроші, які виділяють Конгресом та адміністрацією, в більшості випадків 80% цих грошей – або принаймні більше 75% – залишаються в США. Ця боєприпаси приходять до нас, але виробництво відбувається там, а гроші залишаються в США, і податки залишаються в США”.

“Так, це велика підтримка для нас, але нам це потрібно”, – додав президент.

Ще досі, після місяців партійної паніки, у яких було затримано пакет допомоги у розмірі 60 мільярдів доларів, Зеленський визнав, що війна в Газі надала новий підхід уваги світу і американської допомоги від боротьби його країни.