Родина головного «ракетника» Росії має елітну нерухомість у Чехії

У той час, як російська влада визнає Чехію «недружньою державою», а російські пропагандисти розкручують античеську істерію, оточення Путіна облаштовується у цій країні.

Зокрема, як дізнався опозиційний Кремлю – Фонд Боротьби з Корупцією, родичі керівника російського оборонного холдингу мають маєтки в елітних районах Праги. Йдеться про Бориса Обносова – главу російського державного підприємства «Корпорація Тактичне Ракетне Озброєння». Обносов очолює найбільшу російську корпорацію, яка виробляє протикорабельні, радіолокаційні та багатоцільові ракети. Саме це підприємство виготовляє ракети Х-101 та Х-22, якими росіяни обстрілюють цивільну інфраструктуру в Україні. І вбивають чимало мирних українських громадян – дорослих та дітей.

Втім, віднедавна з’ясувалось, що родина керівника цього російського оборонного холдингу, має елітну нерухомість у Чехії. Зокрема, зять Бориса Обносова – Ростислав Зоріков через фіктивні компанії є власником чотириповерхового будинку у Празі, вартість якого сягає 6 мільйонів євро.

Згідно з чеським реєстром нерухомості, йому належить не тільки будинок, а й сама земля під ним.

Крім того, розслідувачі з’ясували, що Зорікову у Празі також належить пентхаус площею у 140 кв. м., де він проживає разом із сім’єю. Водночас, у цьому житловому комплексі є ще декілька квартир, які належать самому Ростиславу Зорікову, його молодшому брату Данилу і їхньому батьку Андрію.

ФБК наводить докази, що вся ця нерухомість придбана завдяки корупційним схемам глави родини – Бориса Обносова. Одна з них полягає в тому, що Обносов кілька років тому підписав угоду з маловідомою приватною фірмою, через яку оборонна корпорація здійснює всі закупівлі комплектуючих для виробництва ракет. Як стало відомо розслідувачам, 20% статутного капіталу цієї фірми належить Ользі Зоріковой – доньці Обносова.