Затримано двох підприємців, які постачали росіянам деталі для ракет С-300

Двоє колаборантів з Полтавщини налагодили схему постачання до росії спецобладнання для виготовлення ракет С-300 та С-400. Фігурантами справи виявилися директор Заводу Алмазного Інструменту Олег Демянко та його поплічник, який має підконтрольний бізнес на території рф.

Чоловіки налагодили механізм прихованого переправлення продукції, яка використовується підприємствами військово-промислового комплексу країни-агресора.

Серед «замовників» товару були представники Курського електроапаратного заводу, до якого відправляли інструментарій для виробництва енергозахисних систем на об’єктах військово-морського флоту рф.

Також ділки контактували з московським підприємством «НПП Торий», яке виготовляє комплектуючі для російських зенітно-ракетних комплексів С-300 та С-400.

Співробітники СБУ запобігли вивезенню до росії понад 100 одиниць нової партії товару.

За даними слідства, для реалізації оборудки ділки спочатку відправляли продукцію своїм спільникам до однієї з країн Південного Кавказу.

Звідти «посилки» переправляли на адресу підконтрольної комерційної структури в рф.

Наразі обом зловмисникам повідомлено про підозру у колабораційній діяльності, а директору підприємства ще додатково у незаконому поводженні зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами.

Вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу.