Сили оборони тиснуть на окупаційні війська під Роботиним, але закріпитися вдається не скрізь – ISW

Російські війська викопали підземні укріплення під Роботиним. Сили оборони відбили деякі позиції, але були змушені відійти, повідомляє Американський інститут вивчення війни.

Українська армія продовжує наступати біля Роботиного та Вербового. Сили України залишили окремі позиції на західному флангу під Роботиним, продовжують відбивати контратаки росіян на лівому та правому флангах у зоні прориву. Протягом останніх двох тижнів ситуація у цьому районі дещо змінилася, повідомляють на сайті ISW.

Аналітики вважають, що ЗСУ залишили фортифікації загарбників на південний захід від Роботиного, захоплені два тижні тому. Окупанти намагаються тиснути на українські позиції західніше та південніше від цього села, а також біля Вербового.

У аналітичному звіті опублікували світлини, які розмістив  український військовий “Запорізька Сіль” на своєму акаунті у Twitter. Ворожі укріплення мають розгалужену мережу траншей, кількох укріплених бліндажів, підземних ходів, вогневих точок.

Частина укріплень західніше була відбита у росіян близько двох тижнів тому. Однак днями аналітики ISW зробили висновок, що ЗСУ довелось залишити низку раніше захоплених траншей.

Вчора “Військовий кур’єр” показував кадри атаки українських артилеристів, які розбили укріплені позиції окупантів біля Новопрокопівки у районі, що видно на фото.

Загалом американські аналітики зазначають, що ЗСУ дещо збавили темп наступу та атак на цій ділянці фронту.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.