Рівно рік тому було заарештовано Віктора Медведчука

12 квітня 2022 року близько 9 години вечора було оприлюднено інформацію про спецоперацію СБУ, в результаті якої було заарештовано Віктора Медведчука, одіозного олігарха, колишнього нардепа України, очільника проросійської партії ОПЗЖ і кума російського диктатора володимира путіна.

У соціальних мережах з’явилися фотографії Медведчука в наручниках та піксельній польовій формі Збройних Сил України. Вже з травня 2021 року політик перебував під цілодобовим домашнім арештом у зв’язку зі звинуваченнями у державній зраді, однак з початком повномасштабного вторгнення спромігся втікти з під нагляду. Піля затримання Медведчука, його дружина Оксана Марченко, яка втікла з України за п’ять днів до початку вторгнення, записала декілька відеозвернень до президентів росії, Туреччини, України тощо з проханнями посприяти звільненню чоловіка.

21 вересня 2022 року Віктора Медведчука разом з 55 російськими полоненими буде обміняно на 205 українців і 10 громадян інших держав, що перебували в російському полоні. Серед визволених буде чимало військовослужбовців полку «Азов», у тому числі представників його командного складу.