Запуск ракети ATACMS

США продасть Марокко ракети, які не хочуть давати Україні

Держдепартамент США схвалив продаж Марокко реактивних артилерійських систем M142 HIMARS та ракет до них. У тому числі, й ракет ATACMS.

Відомо, що загальна сума контракту сягає $524,2 млн. За ці кошти марокканці отримають 18 установок M142 HIMARS, 31 снаряд M31A2, а також 36 снарядів M30A2 GMLRS та 40 ракет M57 ATACMS. Окрім цих позицій Марокко придбає ряд військових вантажівок, засобів зв’язку, тягачів, програмне забезпечення, комп’ютери тощо.

Як повідомляють у Держдепі: “Запропонований продаж обладнання не змінить військового балансу в регіоні”.

Також американська сторона надасть спеціалістів для тренування марокканських військових на отриманій техніці.

Марокко – союзник США поза НАТО з 2004 року. Завдяки цьому статусу Рабат отримує від Вашингтону доступ до ряду військових технологій, обладнання та озброєння. Нинішній контракт обґрунтовується саме потребами Марокко в безпеці та зміцненні впливу США в Північній Африці.

Ракети ATACMS – це балістична ракета малої дальності, розроблена в 1986 році і прийнята на озброєння ЗС США у 1991 році. У модифікації M57, яка продаватиметься Марокко, дана ракета здатна вражати цілі на відстані до 300 кілометрів. Крім Сполучених Штатів Америки, ATACMS використовуються Бахрейном, Грецією, Південною Кореєю, Румунією, Польщею, Катаром та Об’єднаними Арабськими Еміратами.

Наприкінці січня 2023 року у США пояснили небажання надавати Україні ракети ATACMS тим, що Збройні Сили України здатні вражати російську техніку та військові об’єкти іншими засобами. У лютому 2023 році американське видання Politico повідомило, що США не передають Україні ATACMS через відсутність надлишків.

Нагадаємо, що головний консультант генерала Валерія Залужного Віктор Назаров наголосив на важливості отримання Україною ракет ATACMS.