РФ ризикує втратити головного покупця зброї – ISW

Розв’язана російською федерацією війна в Україні обмежила можливості Кремля постачати боєприпаси до Індії. Так росіяни можуть втратити головного покупця зброї, адже Індія має намір дистанціюватися від Москви. Аналітики Інституту вивчення війни вважають, що Індія діятиме обережно, щоб не підштовхнути рф до зближення з Китаєм.

Експерт індійського аналітичного центру Нандан Уннікрішнан, який займається вивченням росії заявив Reuters, що Індія навряд чи підпише “будь-яку велику військову угоду” з Кремлем. Вони побоюються, що це погіршить відносини з США. Інший аналітик Свасті Рао заявив, що війна в Україні змусила Індію засумніватися в здатності Росії постачати їй запчастини. Повідомляють фахівці Інституту вивчення війни.


Американські аналітики зауважили й те, що Росія як і раніше натрапляє на труднощі при ремонті літаків та іншої техніки. Фахівці також вважають, що рф не може виробляти ракети та артилерійські снаряди на довоєнному рівні. Тож малоймовірно, що вона зможе найближчим часом експортувати військову техніку Індії або іншим своїм клієнтам на довоєнному рівні.

Російський диктатор нещодавно відзначив важливість російсько-індійського економічного і військово-технічного співробітництва на зустрічі з Міністром закордонних справ Індії. Ймовірно росія просто боїться втратити головного покупця зброї. Вважають оглядачі.

Варто зазначити, що віддалення Індії від росії триває щонайменше з минулого року. Раніше “Військовий кур’єр” писав про те як Індія рве відносини з Росією.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.