РФ розширює систему вербування іноземних студентів

Дедалі частіше у полон до Сил оборони потрапляють іноземці, які були завербовані в ряди окупаційної армії рф. Після спілкування з такими військовополоненими було виявлено, що РФ розширює систему вербування іноземних студентів. Їх схиляють до підписання контракту. Проаналізувати систему Кремлівської пропаганди та навіювання спробували в Центрі національного спротиву.

Навколо московських ВНЗ (Російський університет дружби народів), де навчаються іноземці, розміщено чимало реклами щодо “перспектив” військової служби.

Крім того, спецслужби через соціальні мережі (YouTube, Tik-Tok) проводять таргетовану рекламу на іноземних студентів, щодо можливості укласти контракт з Міноборони рф. Основний аргумент фінансовий — можливість заробити кошти для подальшого навчання та проживання в росії.

Куратори груп та російські студенти, що мають допомагати таким іноземцям в адаптації та успішному засвоєнні програми методом навіювання розповідають про фінансове забезпечення у російській армії.

“Виявивши осіб, які мають фінансові проблеми чи гостру потребу у великих сумах коштів (оплат навчання, лікування тощо) вони їх скеровують у місцеві військкомати. Часто до таких студентів підсилають осіб що викрадають у них наявні суми коштів аби створити почуття безвиході та відчаю”, – йдеться у повідомленні ЦНС.

Окрім того, їх можуть шантажувати загрозою депортації.


Підготовка та участь у бойових діях

Іноземців готують на території навчально-методичного центру військово-патріотичної підготовки “Авангард”. Об’єкт створили за підтримки міністерства оборони рф. Хоча формально центр підпорядковується Департаменту освіти і науки міста Москви. Ідею його створення підтримав особисто російський диктатор. Центр є частиною парку “Патріот” – масштабного мілітаристичного парку культури та відпочинку російської окупаційної армії.

“На території центру “Авангард” регулярно проводяться мілітарні вишколи для молоді 14 – 17 років. Це також служить прикриттям для підготовки там іноземців”, – йдеться у матеріалі.

В середньому одночасно там можуть проходити підготовку близько 300 рекрутів. За походженням це здебільшого: китайці, непальці, узбеки, єгиптяни, молдовани, шриланкійці.

Зазвичай на поле бою їх виводять російські офіцери та сержанти. Після віддання наказу офіцери рф повертаються на тилові позиції. До іноземних військових у російській армії зневажливе ставлення. Їх не надто бережуть, а становище таких солдатів можна порівняти з підрозділами сформованими з ув’язнених.

Нагадаємо, у Росії через майбутню мобілізацію вдвічі зросла кількість нападів на військкомати.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.