РФ планує висвітлити масштабні навчання НАТО як провокацію – ISW

Росія проводить інформаційну кампанію, щоб висвітлити масштабні оборонні навчання НАТО “Steadfast Defender 2024” як провокацію. Про це повідомляє Інституту вивчення війни (ISW).

У навчаннях “Steadfast Defender”, які триватимуть до травня, візьмуть участь 90 000 військовослужбовців з 31 країни-члена НАТО та Швеції. Планують залучити понад 50 кораблів, понад 80 винищувачів, гелікоптерів та безпілотників. А також щонайменше 1100 бойових машин, зокрема 133 танки й 533 бойові машини піхоти. Про це повідомив Верховний головнокомандувач об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Кріс Каволі.

Він також зазначив, що НАТО “продемонструє свою здатність зміцнювати євроатлантичний регіон за допомогою трансатлантичного перекидання сил з Північної Америки”. Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що російський диктатор може спробувати напасти на Німеччину, яка є членом НАТО. Це може статися через п’ять-вісім років, враховуючи погрози з боку Кремля “майже щодня”.

МЗС росії відреагувало на первинне оголошення про проведення навчальної операції НАТО у вересні 2023 року. У рф заявили, що навчання Альянсу стають дедалі провокаційними й агресивними за своїм характером. У відомстві зазначили, що Росія нібито регулярно пропонувала НАТО ініціативи з деескалації, закликала відмовитися від провокаційних дій і перенесла російські військові навчання вглиб країни. Водночас НАТО продовжує “демонстрацію сили” на “порозі Росії”.

“ISW продовжує вважати, що Путін вдерся в Україну у 2022 році не для того, щоб захистити Росію від вигаданої загрози з боку НАТО. А скоріше для того, щоб послабити та, врешті-решт, знищити НАТО, і цю мету він переслідує дотепер”, – йдеться у повідомленні.

Американські оглядачі вважають, що російська інформаційна операція спрямована на те, щоб представити дії НАТО у відповідь на реальну агресію рф як провокаційні. Мета ІПСО – відвернути увагу від нещодавньої агресивної російської риторики.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.