ЗСУ зафіксували перше ураження найновітнішого російського комплексу РЕБ “Билина” РБ-109А (Відео)

Бійці підрозділу Sadow виявили унікальну техніку та зафіксували перше ураження найновітнішого російського комплексу РЕБ “Билина” РБ-109А.

Перші згадки про розгортання автоматизованої системи управління засобами РЕБ “Билина” РБ-109А зʼявилися восени цього року. Попередньо армія рф планувала прийняти “Билину” на озброєння у 2025 році, але через військові потреби та великі втрати РЕБ на війні в Україні її вже поставили на фронт.

“Билина” – російська автоматизована система управління засобами РЕБ. Система використовує (або буде використовувати після закінчення розробки) можливості штучного інтелекту на основі машинного навчання для визначення пріоритетів і придушення електронних сигналів.

Система може проводити аналіз радіоелектронного середовища у радіусі до 100 км та ставить радіоелектронні перешкоди найважливішим цілям. Точна інформація про можливості та характеристики комплексу наразі засекречена.

Наразі в Україні перше ураження найновітнішого російського комплексу РЕБ “Билина”.

Нагадаємо, нещодавно ЗСУ вперше знищили новий російський комплекс артилерійської розвідки “Ястреб-АВ” вартістю $250 млн.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.