Рада проголосувала за електронне посвідчення ветерана

Замість того щоб упорядкувати кінець кінцем процедуру отримання статусу “учасник бойових дій”, який вже де-факто знецінений масовими роздачами (його отримали понад 300 000 силовиків) та уникати юридично розмитого терміну “ветеран”, відповідне міністерство продовжує в тренді офісу президента з помпою впроваджувати “діджіталізацію” яка очевидно не є головним завданням цього відомства.

У вівторок, 14 грудня, Верховна Рада України на пленарному засіданні проголосувала в цілому за проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення функціонування Єдиного державного реєстру ветеранів війни та запровадження електронного посвідчення ветерана» (реєстр.№5694).

«За» проголосували 310 народних депутатів України. Законопроект передбачає закріплення на законодавчому рівні поняття «електронного посвідчення ветерана», а також можливість його використання громадянами України як аналога відповідного посвідчення у формі книжечки.

Це стосується ветеранів війни, постраждалих учасників Революції Гідності та осіб, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» – загалом близько 1,2 млн громадян.

До сьогодні в законодавстві були відсутні правові підстави для автоматизованого обміну інформацією між Єдиним державним реєстром ветеранів війни та деякими інформаційними, довідковими системами, реєстрами та банками даних, держателем (адміністратором) яких є державні органи або органи місцевого самоврядування.