Туреччина випробувала перший у світі дрон з лазерною зброєю


За даними державного агентства Anadolu, найсучасніший безпілотник «Ерен» випустив лазер на відстані від 100 до 500 метрів, проживши отвір у трьохміліметрової сталі за 90 секунд. Розроблений Asisguard і Tubitak, перший у світі дрон з лазерним обладнанням призначений для знищення вибухових пристроїв і має максимальну висоту польоту 3000 метрів.

Минулого місяця турецька аерокосмічна компанія Baykar Defense оголосила, що надасть більше бойових безпілотників Bayraktar TB2 українським збройним силам для посилення обороноздатності.

За даними видання, безпілотник був представлений на 8-му фестивалі науки в Конії в жовтні, привернувши увагу представників оборони.

Після завершення всіх етапів випробувань безпілотник буде переданий збройним силам Туреччини.

На додаток до Eren, Туреччина розробила безпілотний літальний апарат Bayraktar TB2 для зміцнення оборони країни на тлі зростаючих повітряних загроз.

З вантажопідйомністю 150 кілограмів, середньовисотний довготривалий безпілотник оснащений системою авіоніки з потрійним резервуванням і двигуном внутрішнього згоряння потужністю 100 к.с., що дозволяє йому подорожувати до 150 кілометрів.

Також повідомляється, що Марокко отримало першу поставку Bayraktars.

Туреччина також виробляє безпілотник Anka, який може перевозити до 200 кілограмів корисного вантажу. Anka оснащена електрооптичною камерою нового покоління для запису зображень і відео високої роздільної здатності вдень і вночі. Він також включає в себе систему ідентифікації друга чи ворога (IFF), лазерний покажчик і лазерний далекомір.