Вчора 17 лютого 2022 року Верховна Рада прийняла основу проєкт Закону “Про амністію з нагоди 30-ї річниці незалежності України”.
Проєкт передбачається оголосити амністію і поширити її дію на неповнолітніх та жінок, а також чоловіків, які мають дітей віком до 16 років або дітей з інвалідністю, до осіб з інвалідністю першої, другої та третьої груп, хворих на туберкульоз, онкологічні захворювання, осіб, що досягли пенсійного віку, учасників бойових дій, осіб, які захищали суверенітет та територіальну цілісність України, брали безпосередню участь в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, тощо.
Основними критеріями для застосування амністії згідно з проектом є:
- незначна суспільна небезпека діянь, що вчинила особа, яка відбуває покарання;
- об’єктивні фактори (тяжка хвороба, похилий вік тощо), що суттєво знижують небезпечність осіб, яких пропонується звільнити від відбування покарання;
- значний строк відбутого засудженими особами покарання на момент проголошення амністії.
Законопроектом, також, визначено категорії засуджених, щодо яких амністія не застосовується. Це, насамперед, особи, які скоїли тяжкі та особливо тяжкі кримінальні правопорушення, а також особи, які вчинили кримінальні правопорушення з використанням службового становища (корупційні кримінальні правопорушення).
Проект Закону зареєстровано за №5249-1
Треба розуміти, що погодження на амністію з боку засудженого є юридичним визнанням своєї провини. Таким чином люди, що засуджені несправедливо фактично щоб змінити покарання на умовне, змушені брати на себе те чого вони не робили.. А саме ті, хто борються до кінця будуть сидіти і далі, до того часу як не докажуть свою невинність у касації, або за новими обставинами справи в суді.