В РФ забороняють публічні збори дружин мобілізованих військовослужбовців (Відео, документ)

Після мітингу в Москві, коли дружини російських військовослужбовців вимагали відпустити мобілізованих додому, жінки з різних регіонів зголосилися організувати місцеві мітинги. Але місцеві органи самоврядування в РФ забороняють цим жінкам проводити публічні збори.

У російських соцмережах прокотилося відео, де жінки закликали збиратися і вимагати повернути мобілізованих чоловіків через рік служби. Але влада РФ цю ініціативу не оцінила. На місцях цим жінкам фактично заборонили проводити публічні збори.

Річ у тім, що для організації мітингів, громадяни країни-агресора мають отримувати офіційні дозволи в органах місцевого самоврядування. В одному з Telegram-каналів, де збиралися організаторки мітингу в Новосибірську, опублікували відмову міськради на відповідну заяву.

Мерія вважає, що мета акції порушує російський закон “про збори та мітинги”. Відмову пояснили “цілями безпеки”.

Канал “ASTRA” опублікував подібний документ, представлений у російському Красноярську. Там жінкам мобілізованих заборонили публічні збори, пояснюючи це “заходами карантину”.

В Челябінську родинам призовників також відмовили в організації мітингу, натомість провели зустріч із представниками мерії. Що ж до повернення окупантів додому, місцеві чиновники пообіцяли “передати стурбованість вище”.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.