РФ намагається перехопити ініціативу на полі бою – ISW

Окупаційні війська РФ в Україні здійснюють кілька одночасних наступальних операцій. Загарбники намагаються повернути собі ініціативу на полі бою. Про це повідомляє аналітичний центр “Інститут вивчення війни” (ISW).

“Російські сили, ймовірно, намагаються захопити ініціативу на полі бою в Україні, проводячи кілька одночасних наступальних операцій на сході України. Утім, поки незрозуміло, чи їм вдасться повноцінно повернути ініціативу, оскільки українські сили продовжують чинити тиск на кількох важливих ділянках фронту”, – йдеться в аналітичному звіті.

Аналітики зазначають, що за словами кількох українських посадовців, ситуація на фронті залишається складною. Але загалом Україна контролює поле бою.

“Російським силам, мабуть, буде складно повністю захопити ініціативу на фронті. Українські сили продовжують свої наступальні операції та досягають тактичних здобутків вздовж фронту. Особливо на заході Запорізької області й на лівому березі Херсонської”, – наголошують у повідомленні.

Фахівці вважають, що командуванню рф доведеться обирати між перекиданням підрозділів для підсилення власного наступу на певних напрямках, або зміцнення наявних позицій для стримування просування ЗСУ. Цей вибір перешкоджатиме Росії повністю захопити ініціативу протягом найближчих тижнів.

Нагадаємо, що Сили оборони не дають ворогу перехопити ініціативу на полі бою. Українські підрозділи регулярно демонструють результати успішного відбиття російських штурмів. Так, бійці 93-ї бригади відбили контратаку росіян південніше Кліщіївки.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.