Так звані російські "миротворці", "Придністров'я"

Придністров’я просить Росію про збільшення кількості “миротворців”

Так звана “Придністровська Молдовська Республіка” звернулася до російської федерації з проханням збільшити кількість “миротворців”.

Представник цієї квазідержави у москві Леонід Манаков зауважив, що наразі в невизнаній країні розташовано лише 450 російських військовослужбовців. Хоча, на його думку, має бути 3,1 тис. Однак востаннє така кількість російських військовослужбовців була на території Придністров’я наприкінці 1990-х років.

“Військовий Кур’єр” раніше детально аналізував ситуацію в регіоні. Придністров’я або так звана «Придністровська Молдавська Республіка» – це невизнане державне утворення, що контролює трохи більше 12% міжнародно-визнаної території Республіки Молдова (4163 км2 з 33853 км2).

За даними The Military Balance 2023 російський контингент у так званому Придністров’ї складає 1,5 тис. осіб, з яких 400 є “миротворцями”. Відомо, що вони озброєні гелікоптерами Мі-8 та Мі-24. Основну силу складають власне так звані “Збройні Сили ПМР”.

Нагадаємо, що з 27 березня по 7 квітня в Молдові проходили військові навчання НАТО Joint Combined Exchange Training 2023.