Президент Литви оцінив ймовірність протистояння Росії з країнами НАТО

Президент Литви Гітанас Науседа вважає, що росія може піти на відкрите протистояння з країнами НАТО. Така ймовірність буде дуже високою, якщо Захід припинить підтримку України. Про це написало видання Delfi.

“Все залежить від сценарію війни в Україні. Якщо росії не вдасться повернути все на свою користь, то, звісно ж, вона застрягне там надовго і не зможе воювати на кількох фронтах”, – пояснив литовський президент.

Водночас, він заявив, що ймовірність припинення підтримки України є незначною.

“Якщо Захід раптом відвернеться від України і не надаватиме їй необхідної допомоги, то рф може атакувати якусь із країн НАТО. Але ймовірність такого сценарію невелика”, – зазначив Науседа.

При цьому, він додав, що ніхто не може спрогнозувати поведінку росії, коли вона може змінитися, і коли Москва захоче помірятися силами з НАТО.

Нагадаємо, вчора адмірал Військово-морських сил США у відставці, колишній очільник Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі Джеймс Ставрідіс закликав владу США активізувати зусилля для допомоги Україні. 

Раніше, Інститут вивчення війни (ISW) звернув увагу на висловлювання російського диктатора про те, що Росія не прагне вторгнення на територію країн НАТО. Вони дуже схожі на заяви Кремля наприкінці 2021-го і на початку 2022 року. А також на ті наративи, що лунали напередодні 24 лютого − про те, що Росія не планує атакувати Україну.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.