Риторика Кремля щодо НАТО є сигналом про загрозу для Заходу – ISW

Висловлювання російського диктатора про те, що Росія не прагне вторгнення на територію країн НАТО, дуже схожі на заяви Кремля наприкінці 2021 і на початку 2022 року. А також на ті наративи, що лунали напередодні 24 лютого − про те, що Росія не планує атакувати Україну. Про це повідомляє  Інститут вивчення війни (ISW).

В ефірі одного з російських телеканалів Путін висловив заперечення попередженню президента США Джо Байдена. Американський лідер спрогнозував напад Росії на країну НАТО в майбутньому у разі перемоги над Україною. Очільник Кремля заявив, що росія не має жодних причин воювати з Альянсом. Щобільше, країна-агресор зацікавлена у розвитку відносин з країнами-членами НАТО.

Один з так званих російських журналістів на початку місця заявив, що країни Балтії стануть наступною військовою ціллю Росії. Він пригрозив, що вони впадуть незабаром після України. 

Американські аналітики зауважили, що ці погрози є фактично частиною давніх російських наративів стосовно можливого нападу російських військ на воєнний блок.

“Путін заявив, що Росія не має жодних “територіальних суперечок” з країнами НАТО, щоб замаскувати свою фактичну давню мету − послабити єдність Заходу і змусити НАТО відмовитися від своїх ключових принципів, таких як “політика відкритих дверей”, яка дозволяє альянсу на власний розсуд приймати нових членів”, – йдеться в повідомленні.

Насправді диктатор має інші наміри

Американські фахівці вважають, що російський диктатор має намір змусити НАТО визнати претензії, вимоги та сферу впливу росії. Він неодноразово вказував на наміри рф покласти край “гегемонії США”. Варто зазначити, що у тому ж ефірі очільник Кремля погрожував Фінляндії тим, що у країни будуть “проблеми”.

“Враховуючи продемонстровані Росією ворожі наміри щодо НАТО та її потенційні військові можливості вздовж майже всього східного кордону НАТО, Захід буде змушений підготуватися до захисту від можливих дій Росії проти НАТО. Вартість цих оборонних заходів буде астрономічною і, ймовірно, супроводжуватиметься періодом дуже високого ризику. Підтримка України пропонує Заходу найкращу можливість уникнути цих витрат і розширення російської загрози”, − підсумували в ISW.

Нагадаємо, у Фінляндії на кордоні з рф зовсім скоро можуть з’явитися війська НАТО.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.