Поведінка Китаю залежить від успіхів РФ у війні в Україні – Столтенберг

Подальший розвиток війни росії проти України великою мірою буде впливати на поведінку Китаю та безпеку в Азії.

Про це сьогодні в місті Давос у Швейцарії заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Там він взяв участі у дискусійній панелі “Безпека у небезпечному світі”.

“Безпека перестала бути регіональним питанням. Те, що відбувається в Азії, має вплив на Європу, і навпаки. Японія та Південна Корея, які є близькими партнерами НАТО, занепокоєні тим, що відбувається в Україні. Вони знають, що чим більше успіху Путін матиме в Україні, то більшою є ймовірність того, що Пекін використає силу. Світ сьогодні є взаємопов’язаним, тож ми повинні використовувати глобальні підходи”, – сказав Столтенберг.

Водночас, він наголосив, що Альянс не вважає Китай своїм ворогом. Але союзники змушені враховувати значні інвестиції Китаю у розвиток військової сфери, включаючи ядерну зброю.

У НАТО викликає занепокоєння поведінка Китаю у Південно-Китайському морі, а також порушення цією країною норм та принципів, що є ключовими для Альянсу. Зокрема, Столтенберг звернув увагу на верховенство права та свободу висловлювань.

“Ми маємо розуміти, що це не НАТО рухається в Азію, це Китай підходить ближче до нас. Ми бачили це в Африці та Арктиці. Ми бачили їх спроби контролювати критичну інфраструктуру. Не так давно ми обговорювали розвиток 5G комунікацій – це не лише комерційне питання, це питання нашої безпеки. Тож НАТО має реагувати на те, що відбувається в Азії”, – додав генеральний секретар НАТО.

Сьогодні у Давосі розпочав роботу Всесвітній економічний форум. Він зібрав впливових політиків, економістів, представників бізнесу та громадськості з усього світу для обговорення глобального економічного розвитку та найбільш гострих проблем людства.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський зустрівся з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом у Давосі. Вони обговорили питання оборони України, зокрема, можливості підсилення української ППО.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.