Складові системи IBCS

Польща отримала суттєве вдосконалення своєї системи ППО

Американська компанія Northrop Grumman надала Польщі ключові компоненти для програми ППО середньої дальності WISŁA.

Йдеться про IBCS – інтегровану систему бойового командування. Основним завданням IBCS є поєднання окремих датчиків та ефекторів (пристрій для взаємодії з навколишнім середовищем) засобів ППО та ПРО. Це дозволить створити єдину мережу управління вогнем польської ППО середньої дальності.

Варто зауважити, що це перший продаж даної інтегрованої системи бойового командування закордон. Її досвід використання Збройними Силами США продемонстрував, що процес аналізу ситуації бою прискорюється. Відповідно, конкретні підрозділи отримують більше часу для прийняття рішення.

Не менш важливо, що IBCS сприятиме кращій інтеграції нових засобів ППО, а також поліпшить взаємодію між відповідними підрозділами Польщі і США.

Відомо, що Польща розпочала процес встановлення IBCS та модернізації управління системою ППО середньої дальності з липня 2022 року. Сама ж програма WISŁA отримала старт у березні 2018 року.

Нагадаємо, що наприкінці березня 2022 року Польща повідомила про плани встановити ракети AGM-114 Hellfire на нові гелікоптери AW149.