Національний Університет оборони отримав шанс повернути втрачені будівлі

Вчора детективи Національного Антикорупційного Бюро України (НАБУ) затримали на хабарі голову Верховного Суду України – Всеволода Князєва. Розмір хабаря справді вражає: 3 мільйони доларів. Саме у таку суму, за даними НАБУ, Князєв оцінив вартість послуг Верховного Суду щодо повернення Полтавського гірничо-збагачувального комбінату у власність олігарха Костянтина Жеваго. Вже тривалий час Жеваго веде судову війну за цей комбінат з іншим олігархом – Ігорем Коломойським. І ось, за даними, детективів, Жеваго нарешті отримав перемогу у Верховному Суді, але у досить специфічний спосіб – сплативши голові суду Князєву супер-хабар у 3 мільйони доларів.

Докази детективів НАБУ та Спеціалізованої Антикорупційної прокуратури вочевидь, виявилися настільки переконливими, що вже сьогодні вранці, Верховний Суд терміново скликав свій пленум. На ньому півтори сотні суддів відхрестилися від Голови Суду Князєва, звільнили його з посади та пообіцяли всіляко допомагати слідству. Також вони заявили, що беруть на себе відповідальність по відновленню зіпсованої цим корупційним скандалом репутації Верховного Суду.

І у них справді є шанс частково відновити підірвану до Верховного Суду довіру. Для цього, їм варто лише виконати Указ Президента України та повернути раніше захоплені будівлі Національного університету оборони України.

Річ у тім, що у 2013-му році, ще за президента Януковича, у Національного Університету Оборони відібрали низку корпусів по проспекту Повітрофлотському 10. Зроблено це було рішенням тодішнього міністра оборони України – Лебедєва, який за даними ДБР, виявився російським агентом і зараз є фігурантом кримінального провадження про державну зраду. Відібрані корпуси Університету оборони були передані Верховному Суду. Зроблено це було навмисне. Адже, як відомо, міністри оборони України: російські громадяни Саламатін та Лебедєв взяли курс на свідоме послаблення обороноздатності країни та знищення ЗСУ.

Один з корпусів Національного Університету Оборони України, привласнених Верховним Судом

Відтак, зменшення начальної бази Національного університету оборони України було вкрай вигідне російським агентам у вищих ешелонах української влади. Адже, це призводило до суттєвого скорочення кількості підготовлених офіцерів Збройних Сил України. Що ж до самого Януковича, то він розраховував одночасно і підкупити суддів, покращивши їм умови і послабити українське військо.

Втім, одразу після перемоги Революції Гідності 27 березня 2014-го року, Указом в.о. Президента України Олександра Турчинова, прем’єр-міністру Яценюку було дане розпорядження про повернення будівель Університету оборони, захоплених Верховним Судом. Але, ані прем’єр Яценюк, ані всі інші глави урядів до сьогоднішнього дня так і не виконали цю вимогу Указу глави держави. І чимало корпусів Національного Університету оборони досі лишаються у користуванні Верховного Суду. Що негативно відбивається на обороноздатності країни та ЗСУ. Адже, через брак навчальних приміщень та спеціальної учбової інфраструктури, Університет не може організувати підготовку достатньої кількості офіцерів.

Відтак, у суддів сьогодні з’явився унікальний шанс: як одночасно і трохи відновити зіпсовану репутацію Верховного Суду і долучитися до зміцнення обороноздатності України. Достатньо лише трохи вгамувати свою жадібність і виконати Указ глави держави від 27 березня 2014-го року. Втім, чи переможе патріотизм та порядність у суддях їхній власний інтерес – стане відомо вже досить скоро. Раніше таких випадків було зафіксовано вкрай мало.