Росія майже рік в обхід санкцій закупляла авіазапчастини з США — The New York Times

Росія продовжує закупівлю авіадеталей західного виробництва, попри рішення США та ЄС заборонити продаж запчастин для літаків до рф.

Про це йдеться у розслідуванні The New York Times. Зокрема, у США заарештували росіянина Олега Пацюлю, який заробляв на продажі авіадеталей до рф всупереч санкціям.

Чоловік разом зі спільником організував схему, завдяки якій низка підсанкційних російських авіакомпаній, зокрема “Аерофлот”, “Росія”, “Побєда”, “Урал”, “UTair” та “S7 Airlines” отримали тисячі партій деталей для літаків Boeing, Airbus та інших компаній.

Слідство з’ясувало, що через мережу компаній у Флориді, Туреччині та росії підозрювані постачали запчастини до Boeing-737, щонайменше трьом російським авіакомпаніям.

У виданні отримали також митні документи, які свідчать про понад п’ять тисяч партій різноманітних авіадеталей – від простих гвинтів до двигунів, завезених до Росії.

Загалом за вісім місяців 2022 року до Росії було відправлено авіазапчастин американського виробництва на суму 14,4 млн доларів.

Зауважимо, що після повномасштабного вторгнення росії в Україну Захід запровадив санкції, через які найбільші світові виробники літаків, Boeing і Airbus, більше не можуть постачати запчастини або надавати технічну підтримку російським авіакомпаніям.

Раніше “Військовий кур’єр” повідомляв, що росіяни не можуть ремонтувати техніку, на якій навчають пілотів, тож невдовзі росії доведеться закривати льотні училища.