Корпус морської піхоти оголосив про заборону використання на воді своїх десантних амфібій (AAV) у воді в доступному для огляду майбутньому. Мова йде про транспортні засоби що призначені для доставляння морських піхотинців з корабля на берег. Це яскравий приклад того як здійснюють реагування на надзвичайні події в арміях НАТО.
30 липня 2020 року під час навчань вісім морських піхотинців і військовослужбовець ВМС загинули, коли одна з таких амфібій затонула на глибині 30 метрів. Серія з чотирьох розслідувань, проведених Корпусом морської піхоти та ВМС, показала, що жодна об’єктивна проблема не спричинила затоплення амфібії того дня. Причиною аварії називають поєднання поганого обслуговування та навчання, недотримання правил безпеки та механічні збої. Фатальну аварію, яку, за словами керівників морської піхоти, можна було попередити. Рішення не допускати використання амфібій на воді було ухвалене через два місяці після оприлюднення останнього з цих звітів. При цьому на жодну посадову особу не було розпочато “показового” кримінального переслідування.
AAV(англ. Assault Amphibious Vehicle) (укр. Атакуюча плавуча машина) — плавучий бронетранспортер Корпусу морської піхоти США. На відміну від інших десантних плавучих панцирних транспортерів може застосовуватись у бойових діях на суші. Використовується для десантування штурмових батальйонів з універсальних десантних кораблів класу Tarawa, Wasp, San-Antonio і їхньої бойової підтримки. Здатен перевозити до 25 морських піхотинців з озброєнням. Машина експлуатується з 70-х років минулого сторіччя та вважається морально застарілою.
«Керівник морської піхоти вирішив, що AAV більше не будуть використовуватися для регулярних запланованих розгортань або тренувань на воді під час військових навчань; вони повернуться до роботи у воді лише у разі потреби для реагування на кризу», — проінформував речник морської піхоти. У службі наголосили, що «76% завдань [AAV] є наземними». У заяві також зазначається, що амфібії були тимчасово призупинені від водних операцій у відкритому океані, оскільки ми працювали над вирішенням проблеми, яка була ідентифікована з механізмом буксирування». «Ми очікуємо, що це питання буде вирішено найближчим часом, і ACV повернуться у воду на початку Нового року».
Морські піхотинці заявили, що вони «залишають за собою можливість скасувати це рішення, якщо виникне така потреба».