Пентагон посилює моніторинг використання військової допомоги в Україні

Пентагон сформував нову команду для моніторингу використання військової допомоги в Україні. Пояснюють такий крок зростанням кількості членів Республіканської партії, які недовірливо ставляться до ефективності використання виділених коштів.

Високопоставлений представник США почав роботу в Україні наприкінці серпня. До кінця вересня очікується прибуття персоналу, який і сформує моніторингову групу. Інспектори будуть базуватися при посольстві США в Києві. Про це повідомляє CNN.

Видання наголошує, що допомога надана адміністрацією Байдена сягнула понад $43,7 млрд. Водночас, представники моніторингової служби, яких відправляє Пентагон, прибудуть в Україну вперше з лютого минулого року.

Створення моніторингової групи відбулося у важливий для України момент. Нещодавно адміністрація Байдена попросила у Конгресі додаткову допомогу для Києва на $24 млрд, у тому числі $13 млрд на оборону, оскільки президент США пообіцяв продовжувати надавати допомогу США стільки, скільки буде потрібно.

Нагадаємо, нещодавно, під час візиту до Києва, держсекретар США Тоні Блінкен анонсував новий пакет допомоги для України на $1 млрд.

“Сьогодні ми анонсуємо новий пакет допомоги, бюджетом більш як 1 мільярд доларів. Він включає 665 мільйон доларів для цивільної безпеки. З минулого року, з моменту як я тут був рік тому, українські сили повернули понад 50% окупованих територій. Ця нова допомога, додаткові кошти які суттєво підсилять протиповітряну оборону зокрема”, – відзначив Блінкен під час пресконференції у Києві.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.