Блінкен анонсував пакет допомоги для України на $1 млрд

Держсекретар США Тоні Блінкен анонсував новий пакет допомоги для України на $1 млрд. Про це він заявив під час пресконференції у Києві.

“Сьогодні ми анонсуємо новий пакет допомоги, бюджетом більш як 1 мільярд доларів. Він включає 665 мільйон доларів для цивільної безпеки. З минулого року, з моменту як я тут був рік тому, українські сили повернули понад 50% окупованих територій. Ця нова допомога, додаткові кошти які суттєво підсилять протиповітряну оборону зокрема”, – сказав Блінкен.

У пакет військової допомоги увійдуть РСЗВ HIMARS, танки Abrams, системи ППО та засоби для розмінування.

Окрім цього, Блінкен пообіцяв, що США першими віддадуть Україні конфісковані активи рф. Вашингтон вже наклав арешт на $1 млрд.

Нагадаємо, Тоні Блінкен прибув до Києва з дводенним візитом. Він відвідав Берковецький цвинтар, де поховані українські військові, які загинули під час війни з росією. Також зустрівся з міністром закордонних справ Дмитром Кулебою та президентом Володимиром Зеленським.

Держсекретар США заявив, що Вашингтон бачить прогрес українського контрнаступу, і подбає про те, щоб Україна і зараз, і в довгостроковій перспективі мала необхідну допомогу. 

Візит головного дипломата Вашингтона є можливістю для США і України узгодити зусилля перед засіданням Генеральної Асамблеї ООН, яке відбудеться цього місяця.

Хоча деякі офіційні особи США в приватному порядку критикували контрнаступальну стратегію України, Ентоні Блінкен не заглиблювався в деталі, крім того, що сказав, що зараз слушний час «прийти й оцінити», як відбувається контрнаступ

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.