Пентагон закликав американський Конгрес відновити фінансування військової допомоги для України – The Associated Press

Міністерство оборони США вимагає у Конгресу не допустити проблем з відправленнями військової допомоги для України. Про це повідомляє The Associated Press.

“Згідно з листом, надісланим лідерам Конгресу, Пентагон попереджає Конгрес про брак грошей на заміну зброї, надісланої США в Україну, і вже змушений уповільнити поповнення деяких військ”, – йдеться в повідомленні.

Фінансовий контролер Пентагону Майкл Маккорд повідомив лідерам Палати представників і Сенату, що з 25,9 мільярда доларів, виділених Конгресом на поповнення військових запасів США, які надходять в Україну, залишилося 1,6 мільярда доларів.

Маккорд сказав, що США повністю вичерпали довгострокове фінансування Києва через Ініціативу сприяння безпеці України, яка надає гроші для контрактів на майбутню зброю. “Ми вже були змушені уповільнити поповнення наших власних сил, щоб застрахуватися від невизначеного фінансування в майбутньому”, – зазначив Мак Корд у листі.

Марк Канчіан, старший радник Центру стратегічних і міжнародних досліджень, сказав, що якщо допомога не надходитиме, український опір почне слабшати.

“Якщо не буде нових грошей, вони почнуть це відчувати до Дня подяки”, – цитує радника інформаційне агенство.

Прийнятий Конгресом законопроєкт про короткострокове фінансування для України діє лише до середини листопада. І фінансовий контролер Пентаону сказав, що для Міністерства оборони було б занадто ризиковано відривати гроші з цього законопроєкту.

Нагадаємо, наприкінці вересня було завершено дію законопроєкту США про ленд-ліз для України. Програма діяла з правом продовження, але поки цього ніхто не зробив. Для надання зброї Києву використовували інші механізми.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.