Закон про ленд-ліз США для України припинив дію

Наприкінці вересня було завершено дію законопроєкту США про ленд-ліз для України. Програма діяла з правом продовження, але поки цього ніхто не зробив. Для надання зброї Києву використовували інші механізми.

Механізм ленд-лізу передбачав передачу наявної в Америки зброї на правах оренди або лізингу. Отож, обсяги постачання мали б напряму залежати від фінансових можливостей України.

За ленд-лізом зброю Україні не постачали, оскільки США допомагають за рахунок інших програм та окремих пакетів безоплатної допомоги. Така допомога для Києва вигідніша, ніж передача зброї через ленд-ліз. Загальна сума такої підтримки за трьома основними програмами вже склала близько 113 мільярдів доларів.

Ленд-ліз існував, швидше, як «страховка», за якою Україна мала б отримати військову допомогу з правом викупу в разі критичної необхідності. Наразі посол України в США Оксана Маркарова заявляла, що робота над продовженням ленд-лізу ведеться.

Раніше “Військовий кур’єр” повідомляв, що відтепер для того, аби отримати допомогу від Сполучених Штатів Америки, Україні доведеться виконати реформи. Список необхідних заходів розіслали з Білого дому.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.