Норвегія хоче замовити для України ще 10 пускових установок ЗРК NASAMS

Україна може отримати від Норвегії 10 пускових установок ЗРК NASAMS та 4 пункти управління. Про це повідомляє сайт норвезького уряду.

Уряд Норвегії звернувся із до парламенту по дозвіл на купівлю ЗРК NASAMS у виробника – компанії Kongsberg Defence and Aerospace (KDA). На ці потреби планують витратити 3,45 мільярда норвезьких крон.

“Норвезька система NASAM рятує життя українців і запобігає руйнуванню будівель та інфраструктури. Російські ракетні та безпілотні атаки масштабні та жорстокі, тому протиповітряна оборона є абсолютно вирішальною для України”, – зауважив міністр оборони Норвегії Бйорн Арільд Грам.

В основі норвезької ЗРК NASAMS лежить американська ракета “повітря-повітря” AIM-120 AMRAAM, яка є основним видом озброєння для всіх винищувачів країн-членів НАТО. Норвежці адаптували її до пуску з землі, додавши радар та пункт управління.

Максимальна дальність знищення повітряних цілей становить до 40 км на висоті до 20 км. Штатний радар цього ЗРК забезпечує огляд повітряного простору на відстані до 75 км (ефективний – до 40 км), а по висоті до 40 км.

Раніше “Військовий кур’єр” писав, що Канада досі не передала Україні систему ППО NASAMS, яку обіцяла більше року тому.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.