Wassenaar/Katwijk, 19 maart 2014 plaatsen van helikopters en NASAM's in het kader van de NSS op voormalig Vliegveld Valkenburg

Канада досі не передала Україні систему ППО NASAMS, яку обіцяла більше року тому

10 січня минулого року Канада пообіцяла передати Україні ЗРК NASAMS, проте систему Київ поки не отримав, повідомляють у CTVnews.

Компанія, яка займається виготовленням цих систем ППО заявила, що у них навіть немає відповідного контракту. У свою чергу представник Міністерства оборони Канади підтвердив, що вони наразі визначають терміни поставки NASAMS в Україну з американськими партнерами.

За планом, Канада оплачує уряду США повну вартість системи, а США укладають договір про продаж техніки безпосередньо з Україною. Така домовленість дозволяє Оттаві уникнути необхідності звертатися до Вашингтона за подальшим дозволом на відправку системи в Україну, який потрібен щоразу, коли американські військові технології продаються за межами країни.

Поки залишається невідомим, коли Україна отримає такі необхідні для захисту від російського ракетного терору системи NASAMS.

Раніше “Військовий кур’єр” писав, що Норвегія ухвалила передачу Україні допомоги на суму $1,8 млрд. У цю суму входить вартість систем протиповітряної оборони NASAMS, які Норвегія готує до відправки.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.