Німецький Gepard витримав атаку російського дрона-камікадзе «Ланцет» (Відео)

У соціальних мережах з’явилося відео влучання російського безпілотника «Ланцет» у зенітну установку Gepard, яка стоїть на озброєнні ЗСУ. Зокрема, на відео видно, як російський дрон-камікадзе атакує “Гепард”, на якому пересуваються українські захисники. Втім, після ураження російським БПЛА, ушкоджень на “Гепарді”, зокрема загоряння чи детонації боєкомплекту не видно. Очевидно, відомий міцністю своєї броні, німецький Gepard витримав удар російського безпілотника.

Зенітна самохідна артилерійська установка Gepard була до останнього часу на озброєнні кількох країн НАТО, зокрема, Німеччини та Нідерландів. Виробляється німецькою компанією Krauss-Maffei і призначена для знищення, як повітряних так і наземних цілей. З середини минулого року, ці зенітні установки західні союзники почали передавати Україні.

Установка побудована на шасі танка Leopard 1. Gepard має на озброєнні дві 35 мм гармати Oerlikon KDA та оснащений двома радарами, які здатні виявляти повітряні цілі на відстані до 15 кілометрів. Gepard відзначається надзвичайною щільністю вогню та скорострільністю: темп вогню кожної гармати — 550 пострілів на хвилину, разом — 1100 пострілів на хвилину. Також має міцну цільнокатану броню башти.

Снаряди для гармат “Гепарда” виробляються у Швейцарії. Нещодавно ця країна відмовилася передати Україні свої боєприпаси для цих зенітних установок. Відтак, Німеччина пообіцяла налагодити власне виробництво снарядів для «Гепардів». Прем’єр-міністр Німеччини Олаф Шольц заявив сьогодні, що вже з серпня місяця цього року Україна почне отримувати німецькі боєприпаси для Gepard.