Нардепи планують знову змінити систему грошового забезпечення військових

Народні депутати планують найближчим часом створити робочу групу для розробки нової системи грошового забезпечення для військових. Про це у своєму Telegram-каналі повідомив глава фракції «Слуга народу» у Верховній Раді Давид Арахамія. Він написав, що вчора депутати отримали листа від керівників оборонних та силових відомств країни. У листі, підписаному Головнокомандувачем ЗСУ Залужним, Начальником Генштабу ЗСУ Шапталою, міністром оборони Резніковим та іншими керівниками силових відомств, депутатам пропонується більш виважено ставитись до проблеми грошового забезпечення військових.

Зокрема, не рівняти всіх захисників під одну гребінку у питанні оплати праці. А також, утриматися від популізму у такій чутливій сфері і ухвалювати законодавчі зміни про підвищення грошового забезпечення лише у разі наявності відповідних коштів у бюджеті. Й головне – вирішувати питання фінансового забезпечення військових за участі самих військових. Відтак, керівники оборонних структур запропонували народним депутатам створити спільну робочу групу для напрацювання нової системи грошового забезпечення для військових.

Арахамія додав, що він підтримує таку ініціативу генералів Залужного, Шаптали та інших керівників силових відомств. І пропонуватиме іншим народним депутатам створити таку робочу групу. Щоб вже наприкінці травня вона підготувала законопроект про нову систему грошового забезпечення військових та подала його на розгляд Верховної Ради. Заради цього, за словами Арахамії, наразі буде відкладено розгляд Постанови Верховної Ради, якою пропонувалося зупинити дію нещодавно прийнятого закону про повернення військовим у тилу доплати у 30 тисяч гривень.

Нагадаємо, раніше «Військовий Кур’єр» підготував окрему публікацію як військовим точно і швидко вирахувати суму свого грошового забезпечення. Вона доступна на нашому сайті.