В Ірані cтратили колишнього заступника міністра оборони через звинувачення у шпигунстві – The New York Times

В Ірані було страчено колишнього високопоставленого чиновника, який протягом десяти років надавав Британії цінні розвіддані про іранську ядерну та військову програми. Страта сталася ще у січні місяці, проте через закритість країни, про це стало відомо лише зараз. Йдеться про Аліреза Акбарі – колишнього заступника міністра оборони Ірану. Про це повідомляє The New York Times.

Як пишуть журналісти, ще у квітні 2008 року, високопоставлений співробітник британської розвідки прилетів до Тель-Авіва, щоб зробити сенсаційне зізнання своїм ізраїльським колегам: Британія мала в Ірані «крота», який мав доступ високого рівня до ядерної та оборонної таємниці цієї країни.

За словами представників британської розвідки, шпигун надавав їм цінну інформацію — розвідувальні дані, які беззаперечно доводили, що Іран створює ядерну зброю, і що проти Тегерана слід запроваджувати максимально широкі санкції.

Особа цього шпигуна довгий час трималася в секреті. Але нещодавно стало відомо про те, що ще 11 січня у Ірані було страчено колишнього заступника міністра оборони на ім’я Аліреза Акбарі. Він був обвинуваченим у шпигунстві. Іранське слідство оголосило, що Акбарі начебто працював на британську розвідку.

Аліреза Акбарі був затриманий іранським Міністерством розвідки та утримувався спочатку в одиночній камері, а потім у сумнозвісній в’язниці Евін у Тегерані. Його родині іранські спецслужби наказали тримати арешт у секреті. Після страти Акбарі, офіційні особи Ірану заявили у державних ЗМІ, що вони змушували його регулярно входити в акаунт у соцмережах, наданий британцями, і спілкуватися зі своїми “кураторами”.