Німеччина розпочала переговори з партнерами щодо передачі Україні систем ППО IRIS-T

Німеччина обговорює з країнами-партнерами передачу Україні систем протиповітряної оборони IRIS-T. Берлін пропонує надати ППО тимчасово.

Про це заявив голова Німецько-української парламентської групи Бундестагу Омід Нуріпур в ефірі ZDF.

“Україні потрібно більше систем ППО. Системи IRIS-T допомагають захистити міста, тому це важливо. Німецький уряд також обговорює це з країнами партнерами, які отримали системи ППО від Німеччини, чи можуть вони хоча б тимчасово передати їх Україні”, – сказав Омід.

Політик не назвав країни, з якими Німеччини веде переговори. Проте відомо, що 2018-го Німеччина продала Єгипту чотири комплекси IRIS-T SLM і через три роки ця країна замовила ще 16 додаткових установок. Також у 2019 році Швеція отримала від Німеччини перші системи ближнього радіуса дії.

Нагадаємо, у серпні Німеччина передала Україні частину військової допомоги зі списку, про який було оголошено 13 липня. Зокрема, надійшли дві пускові установки системи IRIS-T SLS.

Це система ППО ближньої дії. Вона запускає ракети, які уражають цілі на відстані до 12 км. Важлива особливість комплексу — вертикальний запуск. Для таких систем ППО не існує мертвих зон над самим комплексом.

Загалом, мистеми ППО IRIS-T надані Україні збили понад 110 повітряних цілей. Більшість з них – це крилаті ракети, такі як “Калібр”. Влучність німецької системи складає майже 100%.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.