Міністр оборони Німеччини закликав відновити обов’язковий військовий призов – Bild

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус закликав відновити обов’язковий військовий призов у країні. Про це повідомило видання Bild.

Обов’язкову військову службу в Німеччині було скасовано 2011-го. Через це військо відчуває гостру нестачу кадрів.

Пісторіус запропонував ввести в країні систему призову за зразком Швеції. Там з 2017 року військовозобов’язаними вважаються всі юнаки та дівчата. Вони проходять військову комісію на готовність до служби. Призивають невелику частину з них.

Зараз служба в армії у Німеччині повністю добровільна. Жінки звільнені від військової повинності за законом 1949 року.

Німецькі військові експерти вітають ініціативу Пісторіуса. Вона дасть змогу залучити до Збройних сил Німеччини більше людей і подолати кадрову кризу. Однак у ліберальній партії ВДП, що входить до правлячої коаліції, пропозицію назвали “величезним зазіханням на громадянські свободи”.

Нагадаємо, Німеччина підтвердила, що наступного року вдвічі збільшить військову допомогу Україні. Йдеться про суму у 8 млрд євро. Про це заявила державний міністр у європейських справах Німеччини Анна Люрманн перед засіданням Ради ЄС з закордонних справ.

“Федеративна Республіка Німеччина подвоїть військову підтримку України наступного року з 4 мільярдів до 8 мільярдів”, – сказала вона. Міністерка також наголосила, що цей тиждень є вирішальним тижнем для ЄС та України щодо початку переговорів про вступ.

Перед тим з’явилася інформація, що німецький уряд готує зимовий пакет допомоги Україні на 1,4 мільярда євро. Про це заявив канцлер ФРН Олаф Шольц на відкритті у Берліні 6-го Німецько-українського економічного форуму.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.