Непал заборонив своїм громадянам їхати в Росію через вербування на війну

Непал припинив видавати дозволи своїм громадянам на роботу в Росію через те, що там їх вербують на війну проти України. Про це повідомило агенство Reuters.

Директор департаменту з питань працевлаштування за кордоном Кабірадж Упреті заявив, що рішення про тимчасове припинення видачі дозволів на працевлаштування для Росії та України спрямоване на мінімізацію людських жертв.

Скільки діятиме така заборона поки не повідомляють. Таке рішення прийняли після того, як під час служби в армії рф загинуло щонайменше десять непальських найманців. 

Водночас Непал закликав Росію не вербувати своїх громадян у російську армію та негайно відправити всіх його громадян на Батьківщину.

Уряд країни заявив, близько 200 непальців воюють у російській армії, а приблизно 100 громадян вважаються зниклими безвісти. Згідно з офіційними даними, дозволи на невійськову роботу в рф за останні два роки отримали понад 800 громадян Непалу.

Нагадаємо, раніше МЗС Непалу опублікувало імена найманців, які служили в росії і загинули. У публікації висловлювалися співчуття їхнім сім’ям. Тоді ж уряд Непалу звернувся до російського уряду з проханням негайно повернути їхні тіла та виплатити компенсацію їхнім сім’ям.

Перед тим у соцмережах українські військові опублікували відео із полоненими. Їх розпитують, звідки вони приїхали воювати на територію України. Один із них виявляється іноземним громадянином, який представляв Непал.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.