У своїй колонці для The Economist Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний говорив про битву за ініціативу та необхідність зміни стратегії, а зовсім не про “глухий кут” у війні. Таку думку в інтерв’ю українському виданню NV висловив Майкл Кофман, провідний науковий співробітник Центру військово-морського аналізу США.
Кофман підкреслив, що погоджується з висновками українського генерала. На думку американського експерта, зараз, перш за все, йдеться про війну за ініціативу на полі бою. І, щоб мати успіх, Україна має зробити висновки з цьогорічного наступу та поміняти стратегію у 2024 році.
“Багато що залежить від того, як Україна і Захід використовуватимуть наступний рік. Якщо це буде рік для відновлення військового потенціалу, мобілізації суспільства, налагодження серійного виробництва озброєнь в Україні, розв’язання проблем із резервами та навчанням, тоді Україна має можливість досягнення військової переваги для успіхів на полі бою”, – зазначив Кофман.
Він також звернув увагу на слова генерала Залужного про технологічні нововведення, які необхідні Україні для того, щоб перемогти у цій війні. Експерт підкреслює, що Головнокомандувач ЗСУ не каже про конкретну зброю: сучасні літаки чи ракети. Отримати перевагу над росією допоможе сукупність технологій та новий підхід в їх застосуванні.
Як приклад Кофман згадує про дрони-камікадзе, які на полі бою іноді ефективніші за артилерію чи навіть літаки. При цьому вони коштують набагато дешевше. Саме у бік подібних новаторських рішень й треба дивитися Україні, вважає американський аналітик.
Що стосується перспектив російської армії, на переконання Кофмана, вона й надалі буде зазнавати величезних втрат у спробах захопити Донбас. Звісно, що з військової точки зору це не має жодного сенсу. Але для Кремля це той мінімум, який він може «продати» свому населенню як 2перемогу”. Проте наявними силами росія не здатна захопити навіть Донбас, впевнений Кофман.
“Військовий кур’єр” публікував переклад колонки Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного із виданням The Economist. У ній, зокрема, йшлося, що війна росії проти України переходить до нового етапу – так званої позиційної війни, яка складається зі статичних і виснажливих боїв. Це може піти на користь росії, дозволяючи їй відновити військову міць, що зрештою загрожуватиме Збройним силам України та самій державі.
Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у Facebook, Telegram та YouTube.