Російсько-українська війна в прямому ефірі: російські слідчі стверджують, що мають докази зв'язків нападників на московський концертний зал... - The Guardian

Російсько-українська війна: Список ключових подій, день 765

Принаймні одна людина загинула і двоє були поранені після того, як безпілотник врізався в житловий будинок у Бєлгородській області Росії. Місцеві власті повідомили, що евакуювали більше 3 500 дітей через серію атак з боку України.

Росія націлена на ключову енергетичну інфраструктуру України та здійснила посилені обстріли, випустивши десятки безпілотників та ракет, що призвело до поранень принаймні шести осіб, за даними українських чиновників. Українські повітряні сили заявили, що було випущено 99 ракет і безпілотників, але 84 з них були перехоплені.
Україна оголосила надзвичайні перебої з електроенергією в трьох областях – Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській – через атаки, і закликала споживачів в інших регіонах обмежувати споживання електроенергії.

Генеральна прокуратура України повідомила, що правоохоронні органи країни виявили 280 випадків сексуального насильства, скоєного російськими військовими в зоні війни, включаючи 101 випадок насильства проти чоловіків.

Заступник начальника Головного організаційно-мобілізаційного управління Генерального штабу Росії Володимир Цимлянський заявив, що в армійському призові пізнього минулого року було призвано 130 000 призовників, за даними державного агентства ТАСС.

Служба державної безпеки Таджикистану затримала дев’ять осіб підозрюваних у контакті з виконавцями нападу минулого тижня на концертний зал під Парижем, що призвело до смерті 144 людей, за даними російських державних ЗМІ. Росія стверджує, що в угоні була замішана Україна, хоча Київ відкидає ці звинувачення.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розмовляв зі своїм індійським колегою С Джейшанкаром про 10-ти пунктову миротворчу формулу Києва перед пропонованим самітом у Швейцарії. План вимагає повного виведення російських військ та відновлення територіальної цілісності України. Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав це “безглуздим”.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск попередив про “реальну” загрозу конфлікту в Європі, заявивши, що вперше з кінця Другої світової війни континент увійшов в “до-воєнну епоху”. Туск, чия країна є одним з найсильніших підтримувачів сусідньої України, заявив, що якщо Київ програє, то “ніхто” в Європі не буде відчувати себе в безпеці.
Франційські власті “серйозно” розглядають можливість побудувати завод з переробки та збагачення переробленого урану для зменшення залежності від Росії. Єдиний завод у світі, який наразі переробляє перероблений уран для використання у ядерних електростанціях, знаходиться в Росії, а Франція сильно залежить від ядерної енергії.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Київ отримав транш фінансування у розмірі 1,5 млрд доларів у рамках програми Всесвітнього банку – 984 млн доларів від Японії та 516 млн доларів від Великобританії. Ці кошти призначені для покриття витрат на соціальні та гуманітарні потреби та реконструкцію країни.

Президент Джо Байден заявив, що Сполучені Штати накладуть “витрати” за “жалюгідні спроби” Росії використовувати громадян США як “торгові фішки” у річницю ув’язнення журналіста Волл-Стріт Джорджковича.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що якщо його країна не отримає обіцяну військову допомогу США, заблоковану через суперечки в Конгресі, то її сили будуть змушені “відступати, крок за кроком, малими кроками”.

Американські власті попросили американські компанії припинити поставки товарів більш ніж 600 іноземним сторонам через страх того, що ці товари можуть бути перенаправлені до Росії для використання в її вторгненні до України. Міністерство торгівлі США вислало листи щонайменше 20 компаніям, які виробляють та продають продукти, що були знайдені у ракетах та безпілотниках, вилучених на території України.

Росія передала 200 артилерійських систем військам Білорусі для спільних військових навчань у країні. Цей переказ стався в умовах зростання військової присутності Росії в Білорусі, близькому союзнику, внаслідок тамтешньої війни з Україною.