Другий російський військовий супутник вийшов з ладу

Як передає Укрінформ з посиланням на допис у Твіттері вченого Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики у Кембриджі Джонатана Макдавелла, російський військовий супутник «Космос-2560», запущений у жовтні нинішнього року, долучився до свого аналогу – згорів у атмосфері Землі.

«російські військові запустили у космос супутник «Космос-2560» у жовтні, і він уже повернувся в атмосферу Землі 10 грудня о 04.54 (за київським часом) над Гуамом. Як і попередній супутник цієї серії він не зміг піднятися на орбіту», – написав Джонатан Макдавелл.

Свій допис вчений ілюстрував малюнком, який, очевидно, інформує про траєкторію польоту російського супутнику.

16 жовтня 2022 року легка ракета-носій «Ангара-1.2» вивела на орбіту супутник «Космос-2560», апарат був внесений до каталогу космічних об’єктів, зазначають в Укрінформ.

Авторитетне джерело з посиланням на інформацію засновника порталу RussianSpaceWeb Анатолія Зака також повідомляє, що секретний російський військовий супутник «Космос-2555», запущений у квітні нинішнього року для спостереження за територією України, не запрацював, тобто згорів у земній атмосфері.