Фото: AeroVironment

На озброєнні ЗСУ з’явились розвідувальні безпілотники PUMA-LE (Відео)

На озброєнні української армії з’явились потужні американські розвідувальні дрони PUMA-LE.

Відео з безпілотником у мережу виклали самі бійці ЗСУ. 

Про закупівлю цих дронів ще минулого року заявив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. За його словами, разом із дронами PUMA-LE українські військові отримають антени LRTA до них, вони забезпечують більшу дальність контрольованого польоту.

Завдяки антенам стеження дальньої дії дрони PUMA-LE можуть працювати на відстані до 60 кілометрів. В польоті БПЛА можуть проводити близько 6 годин і підіймаються на висоту до 3 кілометрів, що робить їх непомітними для окупантів.

Оператори БПЛА можуть  звичайною і тепловізійною камерами для проведення денних і нічних операцій.

БПЛА PUMA-LE. Фото: AeroVironment

Безпілотник PUMA-LE компанії AeroVironment з розмахом крил 4,6 метра та загальною довжиною 2,2 метра важить 10,7 кілограма. Дрон можна запускати вручну, з катапульти чи транспортного засобу.

Натомість приземлитись апарат здатен у будь-якому місці, бо має найкращі у своєму класі можливості роботи у складних умовах. Завдяки багатофункціональності дрона оператори можуть легко та швидко змінювати його корисне навантаження.

Сьогодні безпілотні комплекси Puma різних моделей використовують військові Албанії, Бельгії, Канади, Чехії, Данії, Єгипту, Естонії, Франції, Німеччини, Латвії, Нідерландів, Нової Зеландії, Норвегії, Іспанії, Швеції та Великої Британії.

Нагадаємо, що турецький виробник ударних безпілотників Bayraktar, компанія Baykar отримала ліцензійні дозволи від влади Туреччини на виробництво дронів TB2 і Akinci в Україні.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.