В Україні виготовлятимуть турецькі ударні БПЛА Bayraktar

Турецький виробник ударних безпілотників Bayraktar, компанія Baykar отримала ліцензійні дозволи від влади Туреччини на виробництво дронів TB2 і Akinci в Україні.

Турецьке видання Akit зазначає, що український завод відкриють у 2025 році. Загальний обсяг запланованих інвестицій у підприємство становить 95,5 мільйонів доларів.

Baykar заснувала ТОВ “Авіа Венчур” у 2019 році з метою побудувати два заводи в Україні. У виданні кажуть, що основна частина підготовчих робіт уже виконується, і очікується, що завод буде електрифікований у липні.

Зазначається, що стимулом для реалізації проєкту стало підписання в лютому 2022 року рамкової угоди між урядами України та Туреччини про співробітництво в аерокосмічній галузі.

Документ також передбачає спеціальні податкові та митні стимули для турецьких інвесторів в аерокосмічному секторі України до січня 2035 року.

На заводі планується виготовляти дві моделі БПЛА — Bayraktar TB2 та Bayraktar AKINCI UCAV.

Турецькі БПЛА вже встигли зарекомендувати себе в Україні. Зокрема, після початку повномасштабного вторгнення рф ударні дрони знищили не одну колону військової техніки окупантів.

Крім того, під час звільнення острова Зміїний Bayraktar знищив декілька ворожих катерів та систем ППО. Також дрон допомагав у коригуванні вогню української артилерії.