Москва хоче перенести виробництво іранських “Шахедів” до Росії — Financial Times

Кремль спільно з Іраном будує в росії таємний завод з виготовлення “Шахедів”, аби перенести виробництво дронів на свою територію.

Про це йдеться у матеріалі видання Financial Times. Журналісти кажуть, що новий завод, який створюватиме нібито сільськогосподарські безпілотники, планують збудувати у Татарстані.

Компанія існуватиме під прикриттям фірми “Альбатрос”, яка вже відкрито продає розвідувані дрони російському Міноборони.

Співзасновник компанії Ілля Воронков не приховує, що постачає дрони російським військовим. За його словами, 70% компонентів для своїх дронів компанія отримує у РФ, але двигуни надходять із Китаю.

 Розвідувальний дрон компанії “Альбатрос” на озброєнні армії рф

Російська фірма “Альбатрос” побудувала свій новий завод в особливій економічній зоні Алабуга в Татарстані. У США вважають, що саме тут Іран тісно співпрацює з РФ у виробництві безпілотників.

Раніше американські аналітики вже повідомляли, що в Алабузі шукали на роботу інженерів для створення дронів. Ба більше, від жовтня 2022 року в Татарстані шукали співробітників на посади директора з виробництва БпЛА, конструктора БпЛА та головного технолога.

Також у регіоні запрошували на роботу перекладачів з фарсі, які можуть робити синхронний переклад.

Будівництво заводу у Татарстані поблизу Волги забезпечить Росії новий маршрут постачання дронів з Ірану. Союзники України на відміну від Москви та Тегерану не мають доступу до Каспійського моря, в яке впадає російська Волга — Захід не зможе зупинити торгівлю рф та Ірану.

Також про це вже попереджали британські аналітики. Зокрема, видання Sky News завило, що НАТО не зможе зупинити торгівлю зброєю у Каспійському морі.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.