Молдова посилила свою протиповітряну оборону сучасним радаром (Фото)

Молдова придбала сучасний радар для контролю повітряного простору. Постачальником техніки стало французьке підприємство THALES. Про це повідомило видання Newsmaker.

Радар зміцнив потенціал протиповітряної оборони Молдови. Система контролюватиме весь повітряний простір країни.

“У нинішньому регіональному контексті безпека наших громадян є пріоритетом. Останні інциденти з порушенням повітряного простору нашої країни зосередили увагу влади на терміновій необхідності зміцнення обороноздатності Молдови“, – заявив глава Міноборони Анатолій Носатий.

Радар придбали за кошти з бюджету національної оборони. Французька компанія надала інформаційну та логістичну підтримку.

Раніше у Молдові використовувалось кілька систем повітряного спостереження, але вони застаріли. Їх замінить радар нового покоління.

Протягом минулого і нинішнього років уламки збитих українською ППО російських ракет неодноразово падали на територію Молдови. Також ракети окупантів пролітали над нею.

Нагадаємо, нещодавно Молдова отримала від Німеччини 19 вживаних бронетранспортерів Piranha IIIH. На 142-й військовій базі пройшло офіційне представлення техніки. Міністр оборони Анатолій Носатий заявив, що БТР Piranha IIIH долучать до підготовки військових. Завдяки цьому підвищать ефективність тренувань і сумісність бійців з партнерами.

Раніше в Молдові пройшли військові навчання за участі Сполучених Штатів Америки, Великої Британії та Румунії. Вони відбулися в рамках Joint Combined Exchange Training 2023. Відомо, що це планові навчання. У подібних заходах Молдова бере участь з 2009 року в рамках партнерства з НАТО.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.