Молдова отримала від Німеччини бронетранспортери Piranha (Фото)

Молдова отримала від Німеччини 19 вживаних бронетранспортерів Piranha IIIH. Вчора на 142-й військовій базі пройшла офіційне представлення техніки.

Міністр оборони Анатолій Носатий заявив, що БТР Piranha IIIH долучать до підготовки військових. Завдяки цьому підвищать ефективність тренувань і сумісність бійців з партнерами.

“Бронетранспортери покращать маневреність піхотних підрозділів нашого війська”, — сказав Носатий.

Ці машини будуть використовувати для підготовки 22-го миротворчого батальйону, який братиме участь у місіях за кордоном.

Співробітництво Молдови та Німеччини в оборонній сфері стартувало ще у березні 2003-го, коли була підписана міжвідомча угода. Про посилення парку бронетранспортерів сторони домовились у жовтні минулого року. Першу партію бронетранспортерів Молдова отримала у січні.

Данські БТР Piranha IIIH мають колісну формулу 8×8, покращене бронювання та гідропневматичну підвіску. Машина обладнана дизельним двигуном MTU 6V183TE22 потужністю 400 к.с., автоматичною трансмісією ZF 7HP600 та може розвивати швидкість до 105 км/год. Її запас ходу становить 600 км.

Piranha має екіпаж із двох осіб – командир та водій. Може перевозити до 10 бійців десанту. Озброєний бронетранспортер бойовим модулем з 12,7-мм кулеметом Krauss-Maffei-Wegmann 1530.

Нагадаємо, у березні в Молдові пройшли військові навчання за участі Сполучених Штатів Америки, Великої Британії та Румунії. Вони відбулися в рамках Joint Combined Exchange Training 2023. Відомо, що це планові навчання. У подібних заходах Молдова бере участь з 2009 року в рамках партнерства з НАТО.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.