Міноборони декларувало реформу процедури закупівель техніки та озброєння – Олександр Носов

Заступник міністра оборони України Олександр Носов 27 серпня оприлюднив на своїй сторінці у Facebook інформацію про створення “єдиного інформаційного вікна” для потенційних виробників озброєння і техніки, виконавців послуг.

За його словами, “підприємства всіх форм власності можуть звертатися письмово, з
викладенням своїх потенційних виробничих, наукових, дослідницьких можливостей в інтересах розвитку озброєння та техніки”, за адресою Начальника Управління забезпечення розвитку озброєння та військової техніки Міноборони України. Адреса, між тим, не наводиться…

Заступник міністра не випадково почав свій допис зі слів “мушу написати в паблік просторі”. Адже до такої бурхливої імітації антикорупційної діяльності очільників МО буквально змушує розголос і реакція громадськості щодо майже неприкритих проявів корупційної діяльності у схемі закупівель та надання послуг.

Лише двома днями раніше заступниці МО Ганні Маляр довелося заперечувати будь-яке відношення міністерства до появи “бронекабріолетів” на репетиціях параду, прямим текстом зваливши всю вину за це на “папередника” – колишнього Головнокомандувача ЗСУ Руслана Хомчака.

Тепер Носов намагається прозвітувати про появу нових, мовляв “прозорих” та “некорупційних” шляхів укладання договорів з Міністерством. Нагадаємо, що по суті ідеться про “спадок Миронюка”, найбільш “зашквареного” заступника міністра, якого першим звільнили під час нещодавнього кадрового оновлення керівництва силових структур України.

В іншому дописі заступник міністра покритикував “несправедливі умови” для учасників відкритих тендерних закупівель у порівнянні з закритими. Побіжно згадав про дискримінацію, що спостерігалася “останні 4-5 років у деяких замовників від імені Міноборони”. Носов, звісно, не бажає виділяти останні два роки діяльності МО та оборонпрому, до якої і він мав пряме відношення.

Хочемо спитати міністра Тарана та його посіпак: який взагалі сенс перетрушувати систему закупівель, яка нормально працювала принаймні до 2019 року, в той час, коли очільники міністерства оборони вже рік не в змозі сформувати державне оборонне замовлення? Досить намагатися імітувати бурхливу діяльність під час війни!

То може вже час відправити міністра та його заступників стендаперами у “Квартал-95”? Там вони будуть мати успіх точно, бо над ними вже весь інтернет регоче…

(фото МО України)