Міноборони відхрещується від парадного бронекабріолету – Ганна Маляр

Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр 25 серпня опублікувала допис у соціальній мережі Facebook, у якому закликала “не ставати жертвами виробників фейків та дезінформації”. Текст був покликаний до життя скандалом навколо непридатних для бойового застосування “бронекабріолетів” “Козак”, які були продемонстровані на репетиціях параду до 30-річчя Незалежності України.

Ганна Маляр повідомила, що спецтранспорт для використання керівництвом ЗСУ для параду “не закуповувався, договір не укладався, процедура не проводилася”. З профільним комітетом ВРУ це не погоджувалося, хата взагалі нічия, ми самі не місцеві, а виробник авто – ПАТ “НВО “Практика” – увага, фанфари! – з власної ініціативи розробив зразок автомобіля і надав ЗСУ в “тимчасове користування” під час підготовки до параду.

Україна – багата країна! Вона повниться підприємцями, готовими на безоплатній основі розробляти й виготовляти іграшки вартістю в мільйони гривень, щоб поганяти їх раз чи два на плацу, навіть не на урочистостях, а на репетиції.

На кого розрахований цей допис? Хто може повірити, що техніку, “засвічену” в офіційному процесі підготовки, Міноборони не збиралася використовувати, а український виробник авто розробляв і надавав у користування модель, не маючи надійних підстав очікувати на закупівлю? Це риторичні питання. Особливо після попереднього скандалу зі спробою придбати для параду іноземні авто по 24 млн. грн за одиницю.

Менше з тим, буквально двома абзацами заступниця Міноборони ліквідувала всіх можливих відповідальних осіб за ці діяння з яскраво вираженою корупційною складовою. Крім однієї, бо відповідальності без виконавця не може бути. І нею став… екс-Головнокомандувач Збройних Сил України Руслан Хомчак!

У цей кульмінаційний момент пропонуємо просто завмерти на мить, аби послухати тишу – і як її перериває гучне клацання стрілки, що переводиться в бік призначеного цапом-відбувайлом цілком безпечного нині колишнього “приятеля” Андрія Тарана.

Щоб краще насолодитися красою гри, яку подемонструвало поточне керівництвом Міністерства оборони і нагадати собі про справжні причини відвертого “зливу” оборудки з бронекабріолетами, пропонуємо перечитати наші попередні розслідування.

Щиро Ваш, Військовий Кур’єр України

(фото censor. net)