Міноборони провело форум розробників та інженерів “Наступ машин”

Міністерство оборони України провело форум розробників безпілотних систем для фронту. Хакатон об’єднав понад 450 розробників, інженерів та винахідників, які створюють новаторські рішення для розв’язання різноманітних військових завдань. 

32 команди презентували свої проєкти членам журі — експертам з військових структур та цифрових технологій. Про це повідомило міноборони у телеграм-каналі.

“Безпілотні системи змінюють хід війни: саме на дрони припадає більшість втрат в армії ворога. Хакатон “Наступ машин” — це майданчик для того, щоб ми швидше впроваджували інноваційні рішення на передовій і могли ефективно захищати наші території”, — зазначила заступниця Міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Катерина Черногоренко. 

Робота з усіма учасниками хакатону продовжується. За результатами оцінок журі оберуть 12 переможців, які отримають фінансову підтримку від D3 Venture Capital Firm та Kyiv School of Economics для реалізації своїх розробок. 

Керуюча менеджерка компанії D3 Venture Capital Firm вважає, що хакатон показав, наскільки сильно розвинулась індустрія miltech в Україні менше, ніж за два роки. Сотні учасників створюють, впроваджують інновації та діляться ними між собою задля перемоги України. Вплив цієї події проявиться в досягненнях у робототехніці та багатьох інших критичних сферах, що полегшать ведення бойових дій для військових.

Співорганізаторами заходу виступили Генеральний штаб ЗСУ, Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості та defence tech кластер Brave1.

“Сьогодні Україна воює з армією, яка значно переважає за чисельністю. Та якщо ворог обирає тактику воювати “м’ясом”, то ми воюємо розумом, використовуючи неординарні технологічні розробки. Цей хакатон продемонстрував, що ми можемо генерувати ефективні рішення навіть у стислі терміни”, – наголосила керівниця defence tech кластеру Brave 1 Наталя Кушнерська. 

Нагадаємо, наприкінці вересня Перший міжнародний форум оборонних індустрій у Києві відвідали представники 252 оборонних компаній з понад 30 країн. Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський, розпочинаючи цей захід.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.