Запрошення України до НАТО може позбавити Путіна стимулу продовжувати війну

Запрошення України до НАТО на саміті у Вашингтоні в липні може позбавити російського диктатора Путіна стимулу продовжувати війну та прокласти шлях до миру.

Про це заявив колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен на брифінгу в Києві щодо запуску Міжнародної робочої групи з безпекових питань та євроатлантичної інтеграції, яка має сприяти цьому процесу, повідомив Укрінформ.

“Запрошення до Альянсу має бути надане Україні вже на саміті НАТО в липні. Я знаю: це буде суперечливе і безпрецедентне рішення, якщо ми запросимо до НАТО країну, яка вже перебуває у стані війні”, – сказав Расмуссен.

Він зазначив, що скептики наведуть контраргумент про те, що “поки триватиме війна, НАТО не може надати запрошення Україні”. Але політик вважає, що це дуже небезпечно, тому що посилюватиме намір Путіна продовжувати війну.

“Ми маємо надати запрошення і продемонструвати, що ми щирі, коли кажемо, що Україна приєднається до Альянсу. Це дасть зрозуміти Путіну, що він цьому не зможе запобігти. Ми не дозволимо йому перемогти у цій війні. Україна є невідʼємною частиною НАТО”, – пояснив ексгенсек Альянсу.

Також Расмуссен зауважив, що Захід не може дозволити досягти Путіну хоч якогось успіху в Україні, тому що це буде сигнал решті світу.

“Якщо Путін може забрати Крим, тоді я можу забрати Тайвань. Це факт”, – аргументував він.

Міжнародна робоча група займеться тим, як саме використати запрошення України для зупинення війни.

“Щоби ми могли сказати: запрошення торує шлях до миру”, – додав Расмуссен.

Нагадаємо, Збройні сили України досягли прогресу у переході на стандарти НАТО. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW). Американські аналітики посилаються на дані Міністерства оборони України. З грудня 2023 року по січень 2024-го Україна впровадила понад 18 стандартів Північноатлантичного Альянсу, зокрема щодо захисту особового складу, комунікаційної підготовки військово-морських сил, процедури для інформаційних і транспортних систем.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.