Офіцер російської розвідки попросив політичний притулок в Нідерландах

Офіцер головного розвідувального управління генштабу російської армії попросив політичний притулок у Нідерландах та заявив про готовність постати перед Міжнародним кримінальним судом у Гаазі.

Про це повідомив проект Gulalgu.net, заснований російським правозахисником Володимиром Осєчкіним.

Офіцер був старшим інструктором “ПВК “Вагнер” і виявив бажання розповісти про військові злочини рф у 2014-2015 та 2022 роках. Він обізнаний із ситуацією щодо обстрілів Донецька з метою налаштувати населення проти ЗСУ.

Чоловік написав лист на ім’я прокурора МКС Каріма Хана.

“Хочу розповісти міжнародному розслідуванню та суду відомі мені факти корупції, військової агресії, злочинів, розкрити незаконні схеми Путіна про вторгнення в Україну”, – заявив військовий.

Ексрозвідник зазначає, що загиблий командир “ПВК “Вагнер” Дмитро Уткін особисто наказував репресувати цивільних в Україні та Сирії, “передаючи накази Пригожина, який виконував волю Путіна”.

Сам він входив до “ПВК “Редут”, яка з 2021 року воює на боці бойовиків Л/ДНР. У 2014 році він командував групою захисту Бородая, який діяв від імені адміністрації Путіна.

Нагадаємо, нещодавно Швейцарія заявила про приєднання до країн, які виступають за створення спецтрибуналу для розслідування військових злочинів російської армії проти України. Таке повідомлення опублікував сайт Міністерства закордонних справ Швейцарії. Країна підтримала зусилля щодо судового переслідування та розгляду всіх міжнародних злочинів, скоєних в Україні.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.