Лейтенант Олег Довгий загинув від кулі снайпера, коли рятував поранених солдатів

31 рік тому в сім’ї вчителів у селі Щурівці – нині Шепетівський район на Хмельниччині, народився лейтенант Збройних сил України, учасник АТО, Герой України Олег Довгий.

Після школи він вступив на факультет аеромобільних військ та розвідки Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у Львові. За два роки факультет перевели до Одеської військової академії, де Олег Довгий і продовжив навчання.

Після випуску в 2014 році, протягом двох місяців проходив військову службу в Ужгороді. Займав посаду начальника фізичної підготовки і спорту 15-го окремого гірсько-піхотного батальйону 128-ї окремої гірсько-піхотної Закарпатської бригади ЗСУ. Потім став заступником командира роти по роботі з особовим складом того ж батальйону. Відправився виконувати завдання в зону проведення АТО на схід України. Мав позивний “Фізрук”.

Олег Довгий (в центрі, з кубком) грав у футбол за команду університету

Ставши військовим, Олег Довгий навідувався у рідну школу

Брав участь у обороні міста Дебальцеве на Донеччині. Командував взводним опорним пунктом поблизу селища Чорнухине на Луганщині.

31 січня 2015 року підрозділи російських окупаційних військ за підтримки трьох танків, РСЗВ “Град” та мінометів, розпочали наступ на Чорнухине.

Під час перестрілок з ворожою піхотою, один з бійців отримав важке поранення і знаходився на позиції, яку ворог прицільно обстрілював. Попри це, лейтенант Довгий на собі витягнув важко пораненого бійця у безпечне місце і організував його евакуацію до шпиталю.

Відмовився від евакуації

Сам командир теж отримав поранення, проте відмовився від евакуації. Він продовжив керувати обороною позицій і утримувати взводний опорний пункт.

Через щільний вогонь ворога, було поранено ще двох солдатів, яким Олег Довгий став надавати допомогу. У цей момент куля снайпера завдала йому смертельного поранення.

Через важку бойову обстановку в районі Чорнухиного, тіло Олега Довгого вдалося забрати з місця зіткнення лише за кілька тижнів. Після цього, загиблого офіцера поховали у рідних Щурівцях.

Заслуги лейтенанта Довгого у 2018-му році були посмертно відзначені званням Герой України. Нагороду отримали його батьки: Валентина та Іван Довгі. Це сталося у Києві на Хрещатику, після параду з нагоди Дня незалежності України.

Невдовзі, Ізяславська районна рада на Хмельниччині перейменувала школу в селі Клубівці, де навчався загиблий офіцер, на Клубівський ліцей імені Героя України Олега Довгого. У Ізяславі проводять турнір з міні-футболу пам’яті земляка.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.